projekty
PEDAGOGIKA GENDER

TA EDUKACJA BĘDZIE ZMIERZAŁA DO ZACHWIANIA PEWNOŚCI TWOJEGO DZIECKA
ŻE JEST CHŁOPCEM LUB DZIEWCZYNKĄ

uwagaMotto programu „Równościowe przedszkole” brzmi tak: "Bawię się z kim chcę, robię to, co chcę, płeć nie ogranicza mnie. Czy jestem dziewczynką, czy jestem chłopakiem, mogę być pilotką, mogę być strażakiem. Czy jestem chłopakiem czy jestem dziewczynką, bawię się lalkami i olbrzymią piłką. Bawię się z kim chcę, robię to, co chcę, płeć nie ogranicza mnie".
To, że dziecko jest dziewczynką lub chłopcem jest tu przedstawiane jako coś "co ogranicza", coś, co trzeba przezwyciężyć. Konsekwencją takiego podejścia jest proponowanie chłopcom zabaw lalkami oraz przebieranie się w sukienki. Ekspert wychowania przedszkolnego podkreśla, że takie eksperymenty to „odzieranie dzieci z godności”

downloadDO POBRANIA

uwagaEksperci PAN w swojej ocenie programu „równościowe przedszkole”, podkreślają, że w tym programie zdecydowanie "brak jest skierowania należytej uwagi na umacnianie własnej tożsamości płciowej dzieci", co więcej program ten „wysadza dzieci z jego biologicznej płci i kształtuje niechętny stosunek do niej".

uwagaNSZZ Solidarność w swoim oświadczeniu na temat wprowadzania ideologii gender do szkół podkreśla, że "brak pewności tożsamości płciowej u dzieci poniżej 11 roku życia zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia nieprawidłowości w ich rozwoju seksualnym, psychicznym i fizycznym i może doprowadzić do nieusuwalnych obciążeń psychiki traumatycznymi zaburzeniami"

uwagaTo dążenie do podważania pewności dziecka, co do swojej płci , mimo ostrzeżeń ekspertów, jest forsowane przez część polskich polityków. Wnieśli oni do Sejmu RP projekt ustawy „o uzgodnieniu płci” (druk sejmowy 1469). Projekt tej ustawy daje możliwość urzędowej zmiany płci w dokumentach – na podstawie kilku zaświadczeń. Zmiana płci jest tu nazwana "uzgodnieniem" płci biologicznej z płcią "odczuwaną".

downloadDO POBRANIA dokument PDF


PEDAGOGIKA GENDER - ZAGADNIENIA


     
 
KONTAKT
DLA RODZINY - KOALICJA OBYWATELSKA
  • Koordynacja programowa:
    Zbigniew Barciński, Stowarzyszenie Pedagogów NATAN, tel. 609 734 114, zb@natan.pl
  • Koordynacja projektu "Rodzina = dobra marka":
    Marek Banowski, Kongres Rodzin, tel. 690 225 086, marekban@op.pl
  • Koordynacja organizacyjna:
    Jacek Gazda, Stowarzyszenie Chrześcijańskich Dzieł Wychowania, tel./fax 12 430 31 45; tel. 792 768 002, gazda@schdw.org.pl
 
 

 
strzałka do góry